Najsilnejšia cyklóna za posledné desaťročia spôsobila obrovské škody na majetku a niektoré oblasti zostali bez elektriny. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie úrady. V Bangladéši prišlo o život desať osôb, v indickom štáte Západné Bengálsko hlásia 12 mŕtvych. Vo východoindickom štáte Urísa úrady evidujú dvoch mŕtvych. Väčšina obetí v oboch krajinách prišla o život v dôsledku zrútenia sa budov, utopenia a pádov stromov.
V oblasti Bengálskeho zálivu boli v súvislosti s cyklónou evakuované milióny miestnych obyvateľov. Úsilie úradov o rýchlu evakuáciu však komplikovali opatrenia zavedené proti šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2. K východnému pobrežiu Indie dorazila v stredu cyklóna sprevádzaná vetrom dosahujúcim rýchlosť až 190 kilometrov za hodinu.
Smerom k Bangladéšu síce stratila na sile, ale v husto osídlenej oblasti na juhu Západného Bengálska príliv pohnal morskú vodu až 25 kilometrov do vnútrozemia, ktorá zaplavila viaceré mestá vrátane Kalkaty. Úrady stále zisťujú rozsah škôd. Amphan je v poradí len druhou supercyklónou zaznamenanou od začiatku meraní a prvou od roku 1999. Predchádzajúca supercyklóna si v roku 1999 vyžiadala len v štáte Urísa takmer 10 000 obetí. V roku 1970 zas počas vyčíňania cyklóny Bhola zahynulo až pol milióna ľudí.