Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
24.05.2020 07:00 | Správy | Domáce správy

Opitý muž držal v moskovskej banke rukojemníkov: To, čo povedal policajtom vás dorazí

Muža, ktorý v sobotu v centre Moskvy zajal rukojemníkov v banke a vyhrážal sa, že budovu vyhodí do vzduchu, ak mu nedajú peniaze, medzičasom už zadržali.

Podľa agentúry TASS sa páchateľ počas výsluchu priznal k vine, no nevedel jasne odpovedať na otázku, prečo držal rukojemníkov. "Urobil som to, aby som sa dozvedel pravdu. Zaujíma ma pravda. Tá o mne," znela podľa agentúry mužova odpoveď. Pohotovostné služby pre agentúru uviedli, že páchateľ bol v čase zadržania značne opitý a pravdepodobne bol aj pod vplyvom narkotík.

Údajne psychicky labilný 34-ročný muž v sobotu vtrhol do pobočky banky Alfa, držiac tašku donáškovej služby. Vyhrážal sa, že banku vyhodí do vzduchu, pričom zajal šesť rukojemníkov. Piatim z nich sa však podarilo utiecť. Neskôr sa zistilo, že taška obsahovala falošnú bombu. Muža zadržala moskovská polícia v spolupráci s ruskou Národnou gardou. Počas policajného zásahu nebol nikto zranený.

Páchateľ pochádza zo sibírskeho mesta Nižnevartovsk a v minulosti bol už dvakrát odsúdený za lúpež a krádež auta. V prípade dokázania viny mu hrozí väzenie na päť až desať rokov.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


ÚVZ SR upozorňuje na viacero nebezpečných kozmetických výrobkov
Foto
Kúpili ste TÚTO kozmetiku pod stromček? Hygienici varujú: Nebezpečné SÚPRAVY!
Ilustračné foto
Veľká tragédia: V bare zahynulo niekoľko ľudí! Príšerné, čo odhalili kamery
Herečka Kamila Magálová je silná žena, ktorá si preskákala už kadečím.
Foto
Kamila Magálová po strate syna († 49) prišla o priateľa († 80): Zarážajúca reakcia jej brata!
S prvou súvislou snehovou pokrývkou sa ochranárom naskytla ideálna príležitosť na zmapovanie výskytu veľkých šeliem.
Foto
Úžasné, čo objavili v Slovenskom raji: FOTO z miesta hovorí za všetko!
Ilustračné foto
Katastrofa na cestách: Pri 2 nehodách autobusov zahynulo množstvo ľudí! Príšerné, čo sa stalo
Stanislav Šesták s rodinou
Foto
Šesták prišiel s rodinou pri požiari takmer o všetko: Takto žije dnes! Zostala mi trauma
Švédsky premiér Ulf Kristersson
Aha, čo vo Švédsku zakázali vláde! Nechcú, aby sa zopakoval škandál
zámok v Hlohovci
Váš Tip
V Hlohovci sa tešia: Dokončili dôležitú rekonštrukciu na zámku! Ako to tam vyzerá?
(ilustračné foto)
Nové správy o vražedných sršňoch: Po rokoch prišlo dlho očakávané oznámenie!
Na snímke hráči Slovana pred zápasom.
Foto
Do ligy pritečú od UEFA milióny eur: Ukroja si z vlastného koláča? Slovan im môže zarobiť ešte viac!
Kirillov povolil používanie chemických zbraní na Ukrajine.
Foto
Priznal sa! TENTO muž usmrtil ruského generála Kirillova († 54): Čo mu za to sľúbili?
Francúzsko vyhlásilo na súostroví Mayotte stav výnimočnej prírodnej katastrofy
Foto
Stav výnimočnej prírodnej katastrofy na nádhernom súostroví: Nič také sa doposiaľ ešte nestalo!