Hoci vrak chráni medzištátna dohoda, americký sudca teraz dal súkromnej firme povolenie na hľadanie vo vraku.
Posledné slová, ktoré operátor Jack Phillips odvysielal v noci zo 14. na 15. apríla 1912, zneli: „Príďte rýchlo, strojovňa je takmer plná.“ Vyťukal ich morzeovkou na Marconiho prístroji, ktorý zostal v telegrafnej miestnosti kúsok za kapitánskym mostíkom.
Firma RMS Titanic Inc. vlastní už veľké množstvo predmetov z potopenej lode a teraz k nim chce pridať ďalší. Vrak však chráni spoločná americko-britská zmluva, pretože ho považujú za hrobové miesto pre 1 500 obetí katastrofy. Po súdnom povolení však firma teraz môže vyslať tri robotické ponorky do hĺbky 3 800 metrov, aby sa rádio vo vraku pokúsili nájsť a vyzdvihnúť. Aké ďalšie artefakty ešte potopený parník ukrýva?
V telocvični pre pasažierov prvej triedy boli aj vymoženosti ako elektrické stacionárne bicykle, mechanický kôň či mechanická ťava. Najmä tá sa spolu s rotopedmi tešila obľube medzi dámami. Ženy mali vstup od deviatej do dvanástej, muži od 14.00 do 18.00 hod.
Telefón z hliadkového koša
V koši mal službu 24-ročný námorník Frederick Fleet. Hneď ako zbadal ľadovec, volal telefónom dolu na mostík, aby posádku varoval. Zrážke sa však už nepodarilo zabrániť.