Koncern v stredu oznámil, že eliminuje vyše 12 000 pracovných miest. Z toho 6 770 zamestnancov prepustí a 5 520 sa dohodlo na dobrovoľnom odchode.
Letecká doprava patrí medzi sektory najviac zasiahnuté reštriktívnymi opatreniami, prijatými na zastavenie šírenia nového koronavírusu. To spôsobilo, že aerolínie, ktoré majú problémy s hotovosťou, nemajú záujem o prevzatie lietadiel. Aktuálna pandémia ešte prehĺbila krízu, do ktorej sa dostal Boeing vlani po dvoch pádoch lietadiel 737 MAX, čo spôsobilo celosvetové uzemnenie týchto strojov.
Boeing takisto uviedol, že plánuje v najbližších mesiacoch zrušiť ďalších niekoľko tisíc pracovných miest. Koncern v apríli oznámil, že do konca roka 2020 zníži globálnu pracovnú silu (160 000 zamestnancov) o 10 %.
Šéf Boeingu Dave Calhoun v emaile zamestnancom uviedol, že pandémia mala devastujúci dosah na letecký priemysel, čo znamená, že zákazníci koncernu budú v najbližších rokoch potrebovať oveľa menej komerčných lietadiel a servisných služieb.
Boeing nezaznamenal v apríli žiadne nové objednávky lietadiel. To bol pre americký koncern už druhý mesiac v tomto roku s nulovými novými objednávkami. Zákazníci navyše zrušili objednávky na 108 strojov 737 MAX, ktoré sú globálne uzemnené. Boeing tak má za sebou najhorší začiatok roka od roku 1962.