Chvíľa ticha prišla v momente, keď reportér premiéra požiadal, aby sa vyjadril k Trumpovým slovám o hrozbe použitia ozbrojených síl na potlačenie nepokojov v uliciach amerických miest. Trudeau sa však aj po chvíli zaváhania priamej odpovedi na adresu amerického prezidenta vyhol. "Všetci v hrôze a zdesení sledujeme, čo sa v USA deje," povedal Trudeau. "Je čas ľudí spájať, ale je aj čas načúvať a pochopiť, aké krivdy a bezprávie sa vo svete dejú aj napriek pokroku v priebehu rokov a desaťročí," uviedol. Zároveň dodal, že aj "jeho krajina sa rovnako musí zaoberať otázkou diskriminácie".
Protesty v solidarite s demonštráciami proti policajnej brutalite v USA sa konali aj v Kanade, vrátane miest ako Ottawa, Toronto a Montreal. Násilné protesty sa v USA rozšírili potom, ako neozbrojený Afroameričan George Floyd zomrel v pondelok (25. mája) v Minneapolise po zásahu belošských policajtov, keď ležal spútaný na zemi a jeden policajt mu niekoľko minút kľačal na krku.
Trump v pondelok vyzval guvernérov jednotlivých štátov, aby v záujme obnovenia poriadku nasadili proti protestujúcim "dostatočný počet príslušníkov Národnej gardy", ktorí "ovládnu ulice". Ak podľa Trumpa guvernéri nezakročia, povolá do ulíc príslušníkov ozbrojených síl USA, ktorí "za nich problém rýchlo vyriešia".
Trump tiež v pondelok prikázal bezpečnostným zložkám v okolí Bieleho domu, aby stovky demonštrantov rozohnali slzotvorným plynom. Chcel totiž prejsť pešo z Bieleho domu cez park až ku Kostolu svätého Jána, známeho ako "kostol prezidentov", aby sa mohol zúčastniť fotografovania.