O život Terezky bojovali dva záchranné tímy polhodinu, ich všemožné úsilie bolo však, žiaľ, márne. „Môžem potvrdiť zásah záchranárov, počas ktorého bojovali o život dieťaťa, žiaľ, bezúspešne. Vzhľadom na citlivosť prípadu a s ohľadom na rodinu však viac informácií neposkytnem,“ infomovala hovorkyňa záchranárov Alena Krčová. Polícia k nešťastiu poskytla iba stručné stanovisko. „Vzhľadom na citlivosť prípadu nebudeme poskytovať žiadne informácie,“ uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.
Ako sa to mohlo stať podľa susedov:
1. Vôdzka sa jej zamotala okolo krku.
2. Terezka sa šmýkala na šmykľavke spolu so psom.
3. Pes nešťastne trhol vôdzkou.
Niektoré rizikové činnosti nenapadnú ani profesionálom
Viliam Dobiáš, prezident Slovenského Červeného kríža a záchranár
- Je to veľká tragédia. Niektoré rizikové činnosti v súvislosti s detskými úrazmi nenapadnú ani profesionálnym záchranárom. Často sa hovorí, že treba dávať pozor na plyn, na horúce tekutiny, chemikálie či lieky v domácnosti. Už menej sa ale hovorí o tom, že by deti vôbec nemali chytať do ruky igelitové vrecká či tašky, lebo si to za 10 sekúnd navlečú na hlavu a o pol minúty sú mŕtve. A keď sú rodičia vo vedľajšej miestnosti, tak to ani nezistia.
Už som sa stretol s tým, že sa deti zamotali do šnúr a igelitových vreciek, ale neviem, či by mi napadlo, keby som videl svoju malú vnučku ísť s nejakou šnúrkou na preliezku, že sa môže stať niečo tragické. Tisíckrát viac tragédií sa stáva pri bežných činnostiach ako bicyklovanie, lyžovanie, korčuľovanie a v osobných autách, kde ľudia nepoužívajú najbežnejšie ochranné prostriedky ako prilby, chrániče kĺbov, autosedačky a bezpečnostné pásy.