Minister využil prijatie americkej veľvyslankyne a zaujímal sa o aktuálne dianie v USA. "Správy a to, čo vidíme v Spojených štátoch, spôsobuje rozčarovanie a oprávnené otázky tak v USA, či na celom svete, ale aj v slovenskej spoločnosti," uviedol šéf slovenskej diplomacie s tým, že kritické postoje voči vláde sú súčasťou demokracie všade vo svete. "Treba však urobiť všetko, aby tieto prejavy neprerástli do násilnej formy," zdôraznil.
Korčok v tomto smere privítal vyhlásenie veľvyslanectva USA v Bratislave, v ktorom otvorene priznáva, že Američania sú šokovaní, zdesení a nahnevaní. Šéf slovenskej diplomacie pripomenul, že USA sa dlhodobo usilujú o napredovanie právneho štátu a rovnakého zaobchádzania pre všetkých ľudí tak v Spojených štátoch, ako aj za ich hranicami.
Diskusia sa dotkla aj stavu transatlantických vzťahov a dôležitých otázok globálneho a ekonomického záujmu u oboch krajín a spolupráce v boji proti COVID-19. Minister Korčok vyjadril poľutovanie nad rozhodnutím USA o ukončení kontaktov a spolupráce so Svetovou zdravotníckou organizáciou a zdôraznil potrebu koordinovaného postupu celého svetového spoločenstva pri zvládaní globálnych hrozieb.