Neskôr sa prestala usmievať a začali sa jej na tele objavovať modrinky. „Doktori hovorili, že je to normálne, lebo sa začala viacej hýbať,“ opisuje podceňovanie od doktorov zrútená matka. Keď mala Charlotte osem mesiacov, prišiel na ňu ťažký vírus, vracala a museli ju ratovať v nemocnici. „Strávili sme tam dlhé hodiny, urobili jej krvný test a potom nás poslali k špecialistovi. Povedal nám, že má podozrenie na leukémiu,“ cituje hrozné slová matky portál News.
Z tejto ordinácie viedli kroky malej bojovníčky do sanitky a na detskú kliniku, kde strávila 7 týždňov v boji s agresívnou rakovinou krvi, ktorá svojou povahou dáva len malé šance na prežitie. Tri štvrtiny detičiek, ktoré ju majú, zomrú pred dovŕšením piatich rokov. Najnovší výskum prišiel s revolučnou metódou, ktorá sa v liečbe zameriava špeciálne na zasiahnuté bunky a prekonáva ich obranyschopnosť, pričom nepoškodzuje tie zdravé. „Bunky zasiahnuté leukémiou sa totiž vedia proti liekom na rakovinu brániť,“ hovorí sa vo vedeckom článku.
„Mala za sebou už šesť cyklov chemoterapie. Leukematické bunky jej našli aj pri mozgu, takže jej museli injekcie pichnúť priamo do hlavičky,“ opisuje zdrvená mama, ktorá videla, ako sa počas liečby jej dievčatko doslova strácalo pred očami. Potom prišla na rad výmena chorých buniek a transfúzie krvi a... akoby zázrakom má dnes Charlotte rokov a je takmer úplne v poriadku.
„Je veľmi odhodlaná a jediné čo jej chorobu môže pripomínať je fakt, že pravdepodobne bude mať problémy otehotnieť,“ hovorí šťastná Danielle teraz. „Je však šťastná a plná života,“ uzavrela.