Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
22.06.2020 15:03 | Správy | Domáce správy

Reakcie na koniec Krištúfkovej: Smer si kopol do Matoviča a spol., svoje si povedal aj Pellegrini

Poslankyňa za Sme rodina Petra Krištúfková v nedeľu popoludní oznámila, že končí vo funkcii splnomocnenkyne vlády pre rodinu. Po tom, čo sa k jej rozhodnutiu vyjadril premiér Igor Matovič, svoj názor si povedala opozičná strana Smer či jej niekdajší člen Peter Pellegrini.

Koaličná SaS pre TASR na odstúpenie Krištúfkovej reagovala tým, že jej rozhodnutie rešpektuje. Opozičná strana Smer-SD podotkla, že Krištúfková ukázala, ako politická kultúra v praxi vyzerá. Príklad by si z nej mali podľa slov strany brať aj predseda SaS Richard Sulík, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a premiér Matovič, pretože o politickej kultúre vo vzťahu k stretnutiam s Marianom Kočnerom len rozprávajú.

Fotogaléria
11
fotiek v galérii

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini dodal, že jej odstúpenie vnímajú ako potvrdenie ich výhrad k nominácii na tento post. "Zároveň sme presvedčení, že vytvorenie postu splnomocnenca je zbytočné. Očakávame od Sme rodina hlavne presadzovanie sociálnych opatrení, ku ktorým sa prihlásili pred voľbami," doplnil.

Návrh na vytvorenie postu splnomocnenkyne predložil na vládu Krajniak. Úlohou Krištúfkovej mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.

 

"Funkcia splnomocnenca mi nestojí za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie a už vôbec nie na moje deti," uviedla na nedeľňajšej tlačovej konferencii v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na jachte Mariana Kočnera s jeho exmanželkou. Naďalej chce robiť svoju prácu. Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že za ňou stojí.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr, voj

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk


Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Na Kvietikovom pohrebe bolo jeho hereckých kolegov pomenej.
Foto
Hereckí kolegovia o neúčasti na Kvietikovom († 90) pohrebe: Prečo sme sa s ním nerozlúčili...
Petra Vlhová s trénerom Maurom Pinim po víťazstve v Levi.
Foto
Vlhovej bývalý tréner Pini EXKLUZÍVNE pre Nový Čas: Rozhovor ešte nie, ale priznal ZÁSADNÚ VEC!
Kristián Baran hviezdi v markizáckom seriáli Sľub.
Foto
Nový sexsymbol Kristián Baran: AHA, za čo ho v seriáli Sľub cepuje známa herecká kolegyňa!
Robert Fico vystúpil s príhovorom.
Foto
80. výročie oslobodenia Bratislavy: Fico podával ruku priaznivcom, v slovenských uliciach sa protestovalo
Maria (20) údajne dostala pozvánku na večierok v istom hoteli od dvoch mužov.
Foto
Zmrzačili Mariu na fekálnej párty v Dubaji?! Otrasný prípad odhaľuje temnú stránku luxusného života
Za porušenie nariadenia hrozí americkým vládnym zamestnancom príkaz na opustenie Činy.
Bizarný ZÁKAZ USA pre ich zamestnancov v Číne: Ak sa im splašia hormóny, koledujú si o problém!
Zdravotný problém Sika sa dá liečiť.
Ľadový medveď trpí nezvyčajnou alergiou: Ľudia by sa k nemu nemali priblížiť!
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Zelenskyj po útoku na elektráreň: Diplomacia je pre Rusko prázdne slovo
Turisti boli na palube súkromného letu kozmickej lode Crew Dragon od spoločnosti SpaceX.
Na Zem sa vrátili ďalší vesmírni turisti: To, čo absolvovali, doteraz v dejinách kozmonautiky nebolo
Donald Trump ukazuje novinárom „zlatú kartu“.
Trump predstavil zlatú verziu zelenej karty: Vstupenka do USA ale bude šialene drahá
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richard Takáč tvrdí, že zaviedli prísne opatrenia.
Dodržiavajú farmári opatrenia? Minister Takáč zdvíha varovný prst: Štát má indície o nelegálnych krokoch!
Princ William a kráľovská rodina.
Princ William sa rozhodol pre RADIKÁLNY krok: Kráľovskí právnici sú v ŠOKU!