Koaličná SaS pre TASR na odstúpenie Krištúfkovej reagovala tým, že jej rozhodnutie rešpektuje. Opozičná strana Smer-SD podotkla, že Krištúfková ukázala, ako politická kultúra v praxi vyzerá. Príklad by si z nej mali podľa slov strany brať aj predseda SaS Richard Sulík, predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) a premiér Matovič, pretože o politickej kultúre vo vzťahu k stretnutiam s Marianom Kočnerom len rozprávajú.
Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini dodal, že jej odstúpenie vnímajú ako potvrdenie ich výhrad k nominácii na tento post. "Zároveň sme presvedčení, že vytvorenie postu splnomocnenca je zbytočné. Očakávame od Sme rodina hlavne presadzovanie sociálnych opatrení, ku ktorým sa prihlásili pred voľbami," doplnil.
Návrh na vytvorenie postu splnomocnenkyne predložil na vládu Krajniak. Úlohou Krištúfkovej mala byť najmä koordinácia plnenia úloh v oblasti podpory rodiny a sociálnej pomoci, ktoré pre orgány štátnej správy, územnej samosprávy, mimovládne neziskové organizácie, ako aj iné subjekty vyplývajú z právnych predpisov a rozhodnutí vlády.
"Funkcia splnomocnenca mi nestojí za to, aby cez moju osobu útočili na vládu, útočili na ministra, na naše hnutie a už vôbec nie na moje deti," uviedla na nedeľňajšej tlačovej konferencii v reakcii na medializované informácie, že v roku 2009 strávila dovolenku na jachte Mariana Kočnera s jeho exmanželkou. Naďalej chce robiť svoju prácu. Počet preferenčných hlasov, ktoré získala vo voľbách, považuje za dostatočný dôvod, aby v pomoci ľuďom pokračovala. Predseda parlamentu a hnutia Sme rodina Boris Kollár zdôraznil, že za ňou stojí.