Vynálezca Dean Kamen ho na trh uviedol vo veľkom štýle v decembri 2001. Očakával, že bude predávať 10 000 kusov týždenne a za prvý rok ich predá pol milióna. Investori mu tiež riadne masírovali ego – vraj bude Segway populárnejší ako internet a jeho firma zarobí prvú miliardu najrýchlejšie v histórii. Nič z toho sa však nestalo a o to trpkejšie bolo sklamanie. Keď sa pasažier postaví na plošinku medzi dvomi kolesami, palubný počítač, senzory a elektrické motory spolupracujú tak, aby ho udržali vo vzpriamenej polohe. A toto vyladenie všetkých systémov niečo stálo – konkrétne 90 miliónov eur na vývoj. Za prvých šesť rokov sa však predalo len 30 000 kusov. Za 10 rokov toto číslo stúplo na 80 000, ale aj tak to bolo žalostne málo. Magazín Time preto zaradil Segway medzi 50 najhorších vynálezov všetkých čias.
Dôvodov, prečo sa Segway nepredával, bolo viac. Tým najväčším bola cena – v zahraničí sa predával za 5 000 eur, čo je viac ako stojí ojazdené auto. Navyše nebolo jednoduché na ňom jazdiť a mnoho ľudí malo problémy. To viedlo aj k nehodám. Asi najznámejším človekom, ktorého odfotili pri páde z vozidielka, bol v roku 2003 vtedajší prezident USA George W. Bush. V roku 2015 kameraman na Segway zrazil aj bežeckého rekordéra Usaina Bolta. Veľmi tragicky sa skončila akvizícia spoločnosti Segway britským milionárom Jamesom Heseldenom. Desať mesiacov po tom, čo firmu kúpil, sa na vlastnom výrobku zrútil do 10-metrovej rokliny vedľa svojho vidieckeho sídla v Anglicku. Pád neprežil.
Jeho smrť bola definitívnou výhybkou smerom k úpadku tohto revolučného vozidla. Aktuálne firma Segway priznala, že toto vozidlo sa na jej tržbách vlani podieľalo len 1,5 percentami. Väčšina zisku plynie z elektrických bicyklov. Továreň v New Hampshire preto v polovici budúceho mesiaca zatvoria. O prácu príde 20 ľudí.