V rovnaký deň koronavírusom najpostihnutejšia krajina sveta tiež ohlásila, že ďalších vyše 24 00 nakazených zomrelo. Vo štvrtok podľa JHU Spojené štáty informovali o ďalších 39 972 nakazených a 2 425 mŕtvych. Do štatistiky sú zahrnuté prípady zo všetkých 50 štátov, federálneho územia District of Columbia, kde leží hlavné mesto Washington, ďalších amerických území aj repatriovaných osôb.
Koronavírus sa pri testoch doteraz podľa JHU potvrdil v USA u viac ako 2 422 300 ľudí a cez 124 400 s chorobou covid-19 zomrelo. Experti z amerického Strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) ale vo štvrtok uviedli, že podľa ich prepočtov sa koronavírusom nakazilo vyše 20 miliónov Američanov, teda medzi 5 a 8 percentami celej populácie. Odborníci tiež tvrdia, že až polovica novo nakazených v niektorých štátoch sú mladí ľudia, ktorí často nevykazujú príznaky choroby a vôbec nevedia, že vírus majú. Tým vzniká väčšie nebezpečenstvo nekontrolovateľného šírenia choroby aj medzi staršími a chorými občanmi, u ktorých hrozí väčšie riziko vážnych komplikácií.
Vo štvrtok podľa CNN v New Jersey výrazne pribudlo úmrtí súvisiacich s koronavírusom, čo štát radí k pandémiou najviac postihnutým popri New Yorku a Kalifornii. V najhoršie zasiahnutom štátu New York, ktorý pomerne skoro zaviedol prísne ochranné opatrenia, je však pandémia naďalej na ústupe. Guvernér Andre Cuomo vo štvrtok vyhlásil, že sa štátu podarilo "ohnúť" epidemiologickú krivku. V stredu tam v súvislosti s covid-19 zomrelo 17 ľudí, v najhorších dňoch pandémie to pritom bolo cez 1 000 za deň.
Hoci bola pred niekoľkými mesiacmi situácia najvážnejšia najmä v husto osídlených oblastiach, v ktorých väčšinou vládnu demokrati, teraz počty novo nakazených rastú najrýchlejšie v rade redšie osídlených vidieckych štátov, v ktorých najvyššie posty zastávajú republikáni. Tamojší guvernéri, tiež kvôli tlaku republikánskeho prezidenta Donalda Trumpa, často veľmi rýchlo uvoľňovali ochranné opatrenia pre obavy z dopadov na ekonomický život.