Republikánski voliči v porovnaní s demokratmi mali oveľa vyššiu tendenciu tvrdiť, že z koronavírusu sa "robila väčšia vec, než v skutočnosti bola".
Len zhruba 30 percent opýtaných uviedlo, že Trump väčšinou uvádza správne fakty, čo sa týka pandémie COVID-19. Inštitúciám verejného zdravia dôveruje viac respondentov (64 percent). Republikáni dôverujú vo všeobecnosti štátu i miestnym samosprávam, ako aj lokálnym médiám menej než demokrati.
Demokrati Bielemu domu neveria takmer vôbec - len deväť percent opýtaných uviedlo, že Trumpova administratíva zverejňuje zvyčajne overené fakty.
Z prieskumu vyšlo najavo i to, že množstvo ľudí, ktorí podrobne sledujú správy o koronavíruse, sa znižuje. Inštitút zároveň poznamenal, že narastajúce presvedčenie, že obavy z nebezpečenstva koronavírusu boli prehnané, sa objavili po tom, čo sa pozornosť ľudí obrátila na protesty proti policajnej brutalite a rasizmu, ktoré vyvolalo v máji zabitie Afroameričana Georgea Floyda.
Prieskum prebiehal v termíne 4.-10. júna, čiže ešte pred najnovším opätovným nárastom prípadov v štátoch na juhu a juhozápade USA.
Novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 sa v USA nakazilo viac než 2,5 milióna ľudí - skutočné čísla sú však zrejme omnoho vyššie. Spojené štáty evidujú aj najviac úmrtí (najmenej 125 000) spojených s ochorením COVID-19 na svete, hoci viaceré európske krajiny sú na tom v prepočte na počet obyvateľov horšie než USA.