Vaše tipy Máte tip na článok, zaujímavé fotografie alebo video? Pošlite nám ich! Poslať tip
01.07.2020 17:42 | Správy | Domáce správy

Obhajca Jozefa Majského podal ústavnú sťažnosť: Napadol som hneď tri veci

Obhajca obžalovaného podnikateľa Jozefa Majského Peter Filip podal na Ústavný súd SR v Košiciach ústavnú sťažnosť.

"Včera som podal ústavnú sťažnosť. V nej som napadol hneď tri veci, a to rozhodnutie o trestnom konaní, vydanie zatýkacieho rozkazu a vydanie európskeho zatýkacieho rozkazu. Všetko ako nezákonné, teda v rozpore s ústavou, keď boli porušené ústavné práva môjho klienta," povedal pre TASR Filip.

Fotogaléria
5
fotiek v galérii

Vo veci podvodu na nebankové subjekty, kde figuruje ako obžalovaný už len Jozef Majský, sa malo konať pred Najvyšším súdom SR v stredu. Jozef Majský, ktorého minulý mesiac zadržali na základe európskeho zatýkacieho rozkazu v Šumperku, nedal súhlas na konanie vo svojej neprítomnosti. V stredu ho v nemocnici vypočuli české orgány.

NS SR vylúčil Jozefa Majského v marci 2018 pre zlý zdravotný stav na samostatné konanie. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ján Šanta od minulého roka podal na NS SR dovedna tri návrhy na pokračovanie prerušeného trestného stíhania. Posledný doručil na NS SR v polovici mája. NS zareagoval tým, že vydal príkaz na zatknutie a európsky zatýkací rozkaz, aby zabezpečil účasť obžalovaného na júlovom zasadnutí.

 

S Jozefom Majským sa uskutočňuje v ČR predbežné vyšetrovanie zo strany Krajského štátneho zastupiteľstva v Ostrave. Krajský súd v Ostrave 20. júna nezobral Jozefa Majského do predbežnej väzby, keďže nezistil dôvody väzby, ktorú navrhovalo Krajské štátne zastupiteľstvo v Ostrave.

V prípade, že by zastupiteľstvo podalo návrh na dodanie do väzby vydávajúcej, rozhodoval by o nej Krajský súd v Ostrave a potom ako odvolací Vrchný súd v Olomouci.

Viac k téme:
Diskusia /
Súvisiace články:
Autor: tasr

Vami zadané údaje do kontaktného formulára sú spracúvané spoločnosťou News and Media Holding, a.s., so sídlom Prievozská 14, 821 09 Bratislava, IČO: 47 237 601, zapísaná v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, v odd. Sa, vložka č. 6882/B na účely spätného kontaktovania. Prečítajte si viac informácií k ochrane osobných údajov viac informácií k ochrane osobných údajov.

Odporúčame z TIVI.sk




Najčítanejšie
24h /  3d /  7d
Megan Fox a Machine Kelly privítali na svet dcéru.
Známa herečka PORODILA: Otec je dojatý, no dieťa tak často NEUVIDÍ! Môže si za to sám
Šírila propagandu.
Foto
Putinova kráska († 35) propagandy na fronte vysmiala Ukrajinu: Postihol ju strašný osud
Seriáloví manželia čelia neustálym problémom.
Foto
Polnišovej rola v Dunaji leží divákom v žalúdku: Petra posiela hejterom jasný ODKAZ!
(ilustračné foto)
V Olomouckom kraji vyhlásili stav nebezpečenstva! Čo sa stalo?
Manželia vyrazili do zahraničia osamote.
Ivana Gáborík o sťahovaní do USA: TOTO je dôvod, prečo sme zatiaľ neodišli zo Slovenska!
V Bangkoku vyhlásili núdzový stav.
Foto
Mohutné zemetrasenie: Ľudia zomreli počas MODLITBY, pochovaní v troskách mešity!
Zvieratká boli celý jej život...
Foto
Uplakaná spoveď Tamary: Moje lásky brutálne POPRAVILI! Sľúbili, že ich uspia, no realita bola iná
Displeased mature man with eyeglasses checking his pension money and placing it into a notebook
Budúcnosť DÔCHODKOV: Neveselé predpovede! Na čo sa majú Slováci pripraviť?
Na snímke poslankyňa NR SR Vladimíra Marcinková (SaS) a minister zdravotníctva Kamil Šaško (Hlas-SD).
Dôležité správy pre rodičov s deťmi: Marcinková víta kroky Kamila Šaška, no očakáva...
VW Slovakia spúšťa očkovanie proti ochoreniu COVID-19.
Slovenská automobilka má nové priestory: Aha, na čo bude obrovská plocha na Záhorí slúžiť
(ilustračné foto)
Nafúkala 4,22 PROMILE a viezla 2-týždňové bábätko: Napálila do autobusu!
Marcela Barová.
Váš Tip
Smutný deň! Zomrela odborníčka, ktorú milovali na celom Slovensku aj v Česku: Aha, o čo sa zaslúžila