Slovensko eviduje je po stredajších výsledkoch 14 hospitalizovaných osôb, v šiestich prípadoch ide o pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja pacienti, jeden z nich potrebuje pľúcnu ventiláciu. Z tohto ochorenia sa vyliečilo 1466 pacientov. Slovensko naďalej eviduje 28 úmrtí. Milovníci hoaxov napriek tomu propagujú niečo celkom iné.
"Autor hoaxu totiž tvrdí, že koronavírus neexistuje. Ako "dôkaz" prikladá fotografiu zo spravodajskej agentúry Reuters, ktorá zachytáva pochovávanie obetí koronavírusu. Pod fotografiou je "tajný" záber z filmového štúdia, ktorý má dokazovať, že všetko je podvrh a divadlo," uvádza polícia s tým, že status zdieľalo viac ako 1300 užívateľov Facebooku. Dosah príspevku tak môže znamenať okolo 10 000 ľudí.
"Dolná fotografia je nevydareným dielom priemerného grafika. Ako môžete vidieť na našej porovnávačke, scéna za bielym vozidlom vľavo dole zostala v pôvodnej, neupravenej verzii - v pozadí sa nachádzajú stromy, ktoré akosi zostali aj vo verzii v štúdiu. Pritom ani originál nie je fotografia. Je to výstrižok z videa agentúry Reuters, ktoré odvysielala napríklad televízia CNN. (náš záber je z 9. sekundy). Ako sa pri videu píše, ide o zábery z Brazílie, kde dochádza k nárastu počtu obetí, s čím súvisí ich pochovávanie," dodávajú muži zákona.