Anglicko, ktoré spoločne s ďalšími časťami Spojeného kráľovstva patria k najviac postihnutým na svete, sa novo otvorili krčmy, reštaurácie, kaderníctva i hotely. Spojené štáty počas piatku zaznamenali cez 53.000 nových prípadov, o deň skôr to bolo podľa Reuters rekordných 55.405 infekcií. Univerzita Johnsa Hopkinsa (jk), ktorá vývoj pandémie sleduje celosvetovo, uviedla, že
Sedem amerických štátov podľa Reuters v piatok ohlásilo rekordne vysoké denné bilancie, a to Alabama, Aljaška, Idaho, Južná Karolína, Mississippi, Severná Karolína a Tennessee. Americké úrady dôrazne odporúčajú nosenie rúšok, mnohé štáty USA ich aspoň čiastočné nosenie vyžadujú. K rúškam sa teraz začína stavať ústretovo aj prezident Donald Trump, ktorý v piatok pod horou Mount Rushmore s obrím súsoším bývalých prezidentov USA predniesol prejav k dnešnému Dňu nezávislosti.
Veľká časť z približne 7500 ľudí, ktorí prednes na mieste počúvali, si ale ústa a nos nezakrývala. S koronavírusom sa výrazne potýka aj Brazília, ktorá za posledný deň zaznamenala 42.223 prípadov nákazy a 1290 úmrtí spájaných s chorobou covid-19. Oficiálna štatistika nakazených sa dostala na takmer 1,54 milióna, zatiaľ čo bilancia obetí stúpla na 63.174 mŕtvych.
Británia chce v budúcnosti podľa premiéra Borisa Johnsona ísť cestou lokálnych obmedzení, ku ktorým pristupujú aj ďalšie štáty. Napríklad katalánskej úrady v sobotu nariadili uzáveru oblasti zahŕňajúcej aj dvěstětisícové mesto Lleida. Ide o vôbec prvý obmedzenia pohybu od 21. júna, kedy v Španielsku skončil núdzový stav.
Nové opatrenia prijal aj Irán. Iránci, ktorí nebudú používať rúška, nebudú môcť podľa prezidenta Hasana Rúháního počítať so službami štátnych úradov. Rúhání tiež povedal, že pracoviská, kde sa hygienické nariadenia nebudú dodržiavať, budú na týždeň uzavreté. V Iráne do soboty covid-19 zabil cez 11.400 ľudí a nákaza sa potvrdila u 237.878 ľudí.