„Niekedy je to dokonca spojené s anatómiou tváre,“ povedala britská dermatológička Dr. Cristina Psomadakisová. „Napríklad, ak máte výrazné čelo, vsadené alebo vypúlené oči, môže to vrhať tiene na oblasť pod očami. Dobrým tipom je nechať niekoho skontrolovať, či pokožka zostáva tmavá, keď zakloníte hlavu. S týmto optickým javom sa však nedá veľa urobiť. Oblasť pod očami sa s pribúdajúcim vekom tiež výrazne mení. Pokožka je menej pružná a ovisnutá.“ Odborníčka taktiež poznamenala, že niektorí ľudia z rôznych kútov zeme, ako napríklad z Indie, hispánci, ľudia zo stredného východu a z ďalekého východu sú prirodzene náchylnejšie na tmavé viečka.
„Mladistvá, napnutá pokožka dobre odráža svetlo a dodáva jej jas. Avšak zvyšujúca sa strata kolagénu a hydratácie so zhoršujúcou sa laxitou pokožky spôsobuje, že oblasť pod očami vyzerá matnejšie,“ zdôraznila pre Daily Mail. "Vystavenie vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (zo smartfónov a obrazoviek počítačov) a látkam znečisťujúcim životné prostredie vedú taktiež k hyperpigmentácii očného okolia.“
Shah-Desai, iný odborník na túto tému napriek tomu tvrdí, že nádej nie je stratená. Aj keď sedíte celý deň pred počítačom, jedným z najlepších tipov je vyhýbať sa kofeínu a alkoholu. ,,Obidve látky sú pre telo stresory a spôsobujú dehydratáciu, čo môže vytvoriť jemné vrásky.“ Okrem toho, tvárou v tvár pokračujúcemu nikotínovému šialenstvu medzi mladými dospelými lekári naliehali, aby sa zabránilo vapingu alebo fajčeniu. "Fajčenie môže vyčerpať telo a vysušiť pokožku, pričom bude vyzerať sucho a nezaujímavo," varoval Shah-Desai. Na tému suchosti pleti zdôraznil pre ženy dôležitosť odličovania sa pred spánkom.