Markíza hazarduje s divákmi: Zrušila reláciu Dnes!
5. 1. 2010, 0:00 (aktualizované: 25. 5. 2020, 14:15)

Zdroj: TV Markíza
Televízne noviny a reláciu Dnes zasiahla programová zmena! Markíza bez vysvetlenia a nečakane zmenila koncepciu najsledovanejšieho spravodajstva.
Bez milosti zrušila reláciu Dnes s Kalisovou a Farkašovským, a hlavné spravodajstvo Televízne noviny rozšírila na štyridsať minút. Prečo sa v Markíze rozhodli pre túto nečakanú zmenu?
Od 1. januára 2010 na obrazovkách Markízy prekvapivo neuvidíme dennú spravodajskú reláciu Dnes, ktorá nasledovala hneď po dvadsaťminútových Televíznych novinách. Na túto zmenu Markíza Slovákov vopred nepripravila. Okrem priazne divákov, ktorí boli na spravodajstvo rozdelené reklamným brejkom na dve časti už zvyknutí, tak Markíza zrejme hazarduje aj s peniazmi.
S reláciou Dnes totiž prišla aj o jeden z najatraktívnejších reklamných brejkov. Napriek tomu sa v Záhorskej Bystrici rozhodli predĺžiť Televízne noviny z dvadsať na štyridsať minút. Markíza chce totiž všetko staviť na jednu značku. „Televízne noviny sú dlhodobo najsilnejšou spravodajskou značkou na trhu. Práve preto chceme divákom ponúknuť v Televíznych novinách všetky dôležité a zaujímavé informácie zo života. Naším cieľom je, aby spravodajstvo TV Markíza reprezentovala práve značka Televíznych novín,“ objasnil rozhodnutie televízie šéfredaktor spravodajstva TV Markíza Lukáš Diko.
Aké plány má Markíza s moderátormi Miriam Kalisovou a Karolom Farkašovským, ktorí moderovali zrušený formát Dnes? „Televízne noviny budú aj naďalej moderovať tri moderátorské dvojice,“ prezradil Diko.
Podľa informácií Nového Času by sa však od februára na Markízu mal lukratívny reklamný brejk opäť vrátiť. Ako by sa v tom prípade zmenila koncepcia Televíznych novín zatiaľ nie je jasné. Zákon o vysielaní a retransmisii totiž prerušovanie spravodajského formátu reklamou neumožňuje.
Autor: © Nový Čas