Reklama

Trápenie Daniely Nízlovej: Boj o zdravie dcérky! Akú terapiu podstupuje s Lindou?

Jazyk sa jej rozviazal neskôr

Daniela v minulosti riešila aj stav, keď jej poklad prestal z ničoho nič rozprávať. „Linduška slabikovala, keď mala desať mesiacov. Potom, keď sa udiala veľmi dôležitá zmena v živote - rozchod, prestala rozprávať úplne. Všetko však chápala,“ otvorila si srdce Daniela. Lobotka ju opustil koncom roka 2021.

Ani vtedy sa situácii nepoddala, vyhľadala odborníkov. „Riešili sme to aj s doktorkou, malá mala tri roky. Povedala nám, že je to v poriadku, lebo Linda všetko chápe, čo jej povieme, aj gestikuluje a vie si vypýtať veci, ktoré potrebuje. Boli sme aj na vyšetreniach - autistka nie je. Vyšetrenie sluchu potvrdilo, že počuje a všetko je v poriadku. Len jednoducho začala rozprávať neskôr,“ vysvetlila pred pár týždňami brunetka.

„Chodili sme tiež k logopedičke. Dávam jej aj také olejčeky, ktoré mi poradila kamarátka, a aj tie jej veľmi pomohli.“ Dnes už môže umelkyňa spokojne skonštatovať, že čo sa týka reči, je všetko v najlepšom poriadku! „Posledné dva mesiace sa Linda rozrozprávala! Stále na reči pracujeme, ale je to oveľa lepšie,“ dodala spokojne Daniela.

Kôň je nám pohybovo blízky

Pozitíva hipoterapie sú buď psychické, alebo fyzické. V druhom prípade ide o telesnú nápravu alebo ovplyvňovanie fyziologických funkcií orgánov. Kôň je totiž jediné zviera, ktoré má človeku najbližší pohybový rámec. U ľudí s fyzickým problémom možno prostredníctvom týchto pohybov stimulovať mozgové centrá, ktoré nedokážu dávať správne impulzy svalom a nervom. Po čase si mozgové centrá tieto vzorce osvoja a dokážu fungovať relatívne samostatne. Dobrý vplyv má jazda na koni aj na upravenie dychu, keďže ten sa prehĺbi a je pravidelný aj vďaka tomu, že sa človek prispôsobí rytmu koňa.

Autor: pro, Nový Čas

Strana

2/2

Súvisiace
Reklama