Módny návrhár Osmany Laffita: Opilec mu zabil brata!
8. 2. 2010, 11:39 (aktualizované: 25. 5. 2020, 14:15)

Zdroj: int
Najťažšie chvíle v živote prežíva návrhár kubánskeho pôvodu Osmany Laffita (44). Minulý týždeň mu pri dopravnej nehode zabil opilec brata Eliodora (45).
Zdroj: archív
Zdroj: int
Zdroj: int
Galéria k článku
Stalo sa to pár minút potom, čo Eliodor odviezol na letisko brata. Osmany bol na Kube na dovolenke. Vo chvíli, keď návrhár sedel v lietadle, narazil do bratovho auta opitý vodič a na mieste ho zabil. „ Pre moju rodinu je to hrozná tragédia," zdôveril sa českým médiám slávny návrhár, ktorého modely si oblieka Dagmar Havlová alebo Ivana Trump.
Správu o smrti brata sa Laffita dozvedel tesne po pristátí na pražskom letisku. Na mieste skolaboval. Až o pár hodín neskôr bol schopný vnímať, čo sa na jeho rodnej Kube stalo. „Vodič pod vplyvom alkoholu bratovi nedal prednosť sprava a do jeho auta nabúral džípom. Bola to vraj hrozná rana a brat bol na mieste mŕtvy,“ povedal zdrvený návrhár. Ten s rodinou strávil na Kube celý január.
„Keď som sa tú správu po pristátí dozvedel, bolo mi skutočne hrozne,“ dodal Laffita, ktorý okamžite letel späť za zdrvenou rodinou. „Boli sme si veľmi blízki, dokonca nás prezývali dvojičky,“ spomína Osmany na brata, ktorý žil na rozdiel od neho celý život v Havane a pracoval ako automechanik. Zostalo po ňom päť detí, štyri dievčatká a jeden chlapec.
Kvôli smútiacej rodine zrušil uznávaný návrhár všetky pracovné ponuky a dokonca o niekoľko týždňov posunul módnu prehliadku kolekcie pre nadchádzajúcu sezónu.
Kto je Osmany Laffita?
Dráhu módneho návrhára zahájil Lafitta veľmi skoro. Po štúdiu na umeleckej škole San Alejandro v rodnej Havane začal pracovať ako redaktor kubánskeho módneho časopisu. Keď mal 22 rokov prišiel do Českej republiky, kde sa mu natoľko zapáčilo, že sa tam rozhodol usadiť, a jeho kariéra sa začala pomaly rozrastať. V 90. rokoch zbieral skúsenosti v módnych domoch Versace či Kenzo.
V septembri roku 1999 sa vydal na dráhu módneho návrhára. Laffita získal celú radu prestížnych módnych ocenení a pravidelne svoje kolekcie prezentuje aj v Paríži, New Yorku alebo v Miami. Jeho zmyselný, provokatívny a zároveň veľmi ženský štýl si obľúbila celá rada známych žien – Dagmar Havlová, Ivana Trump alebo princezná Ubol Ratana z Thajska. V Česku pre neho predvádzajú najčastejšie modelky Simona Krainová, Tereza Maxová, Iva Kubelková, Diana Kobzanová alebo Kateřina Průšová.
Autor: Blesk.cz
Autor: © Nový Čas