Reklama

Kapitánom českého tímu na MS bude Tomáš Rolinek

Kapitánom českého tímu na MS bude Tomáš Rolinek

Zdroj: Pavel Mazáč/Archív Sport

Reklama

Český hokejový reprezentačný tím bude na majstrovstvách sveta v Bratislave a Košiciach (29. 4. - 15. 5.) viesť z pozície kapitána Tomáš Rolinek.

Hlavný kouč ČR Alois Hadamczik sa rozhodol ponechať kapitánske "C" na hrudi útočníka Magnitogorska, ktorému sa vlani podarilo potiahnuť svojich spoluhráčov až k zlatým medailám. Nástupca Vladimíra Růžičku Hadamczik podľa svojich vlastných slov ani na chvíľu neuvažoval o zmene lídra.

"Pozíciu kapitána máme vyriešenú. Bude ním Rolinek, musíme už len vybrať jeho dvoch zástupcov. Rolinek sa vlani zhostil svojej úlohy na výbornú. Jeho emócie, hra a všetko okolo tímu - odviedol úžasnú robotu. Kto sledoval majstrovstvá, musel vidieť, že svoju funkciu zvládol výborne," skonštatoval reprezentačný tréner Česka.

Autor: © Nový Čas

Vyberáme pre Vás niečo viac