Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Lilianka darovala pápežovi pri návšteve Luníka IX kyticu kvetov: Spomienka na vzácne okamihy

September 2021 - Dievčatko Františkovi pri návšteve Košíc prinieslo kyticu lúčnych kvetov.

Zdroj: profimedia

Reklama

Nezabudli na neho! Pápež František zanechal nezmazateľnú stopu aj v metropole východu.

V rámci návštevy Košíc totiž 14. septembra 2021 zavítal na rómske sídlisko Luník IX, kde ho privítali spevom. Na návštevu Svätého Otca si spomína aj Lilianka Chymaľová (9), ktorá rodákovi z argentínskeho mesta Buenos Aires darovala kyticu lúčnych kvetov.

Pápež v príhovore na Luníku IX, ktorý sledovalo 3-tisíc ľudí, zdôraznil, že súdy a predsudky len zväčšujú vzdialenosti. Neslávne známe košické sídlisko predtým ani potom nikto významnejší nenavštívil. Návšteva pápeža na Luníku IX vtedy vzbudila aj obrovský záujem verejnosti. Na vzácne okamihy si spomína aj malá Lilianka, ktorá mu vtedy darovala kvety. „To, že pápež zomrel, mi povedala mamka. Som z toho veľmi smutná. Na naše stretnutie, ale sni na prípravu naň, nikdy nezabudnem. Zo stretnutia som na pamiatku dostala knihu a medailu,“ zaspomína si školáčka.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Diecézny biskup Spišskej diecézy František Trstenský o pápežovi Františkovi
    Zdroj: Igor Ludma

    Zapálili mu sviečku

    A čo Lilianke z návštevy hlavy katolíckej cirkvi zostane navždy v pamäti? „Františkov široký dobrosrdečný úsmev. Pamätám si tiež, že na náboženstve sa ma potom, čo sa dozvedeli, že som bola prítomná na stretnutí s pápežom, všetci pýtali, ako to prebiehalo. Doma sme po tom, čo zomrel, zapálili sviečku a venovali mu tichú spomienku,“ povedala nám Lilianka, ktorá mala počas stretnutia s pápežom 6 rokov.

    Za výnimočnou osobnosťou smúti nielen okaté dievčatko, ale i jeho krstná mama Nikola Harakalyová. „Žiaľ, odišiel človek s veľkým Č a všetkým nám je to veľmi ľúto. Čo sa týka samotného stretnutia, pre našu rodinu bolo to, že Lilku vybrali, aby sa mohla stretnúť, pozdraviť s pápežom, obrovskou slávnosťou. Lilka už pred stretnutím tušila, že sa chystá niečo veľké. A hoci mala pred stretnutím s ním trému, napokon ho zvládla,“ dodala.

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace