Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Prepustený z chorvátskeho zadržania: Takáčovec Matej Zeman je na slobode

Prepustený z chorvátskeho zadržania: Takáčovec Matej Zeman je na slobode

Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Mateja Zemana, ktorého počas azylového konania v Chorvátsku zadržala miestna polícia, prepustili zo zadržania a pokračuje v procese žiadosti o politický azyl.

Informuje o tom spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, pre ktorý poskytol reakciu. Chorvátska polícia ho podľa jeho slov zadržala na základe zatykača, ktorý mal byť vydaný neskôr, ako deklaruje chorvátska strana. Matej Zeman pritom tvrdí, že so slovenskými orgánmi plne komunikuje a žiada o výsluch v obvinení sporných svedeckých výpovedí.

„Chorvátska republika ma musela predviesť na základe európskeho zatykača, v ktorom som sa dočítal, že bol vydaný 5. augusta 2021 súdom Bratislava III, lenže na internete som sa dočítal, že bol vydaný 16. augusta alebo 17. augusta. Nakoľko som v azylovom procese, tak ma chorvátske úrady nemôžu vydať Slovensku. Naďalej žiadame o môj výsluch k uzneseniu prostredníctvom telemosta. Úrad inšpekčnej služby naďalej ignoruje naše žiadosti o výsluch a nerobí žiadne úkony vo veci," doplnil Matej Zeman.

Autor: SITA

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace