Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Prezident poďakoval veteránom SNP: Strmeň zaspomínal na povel „Začnite s vysťahovaním“

Prezident poďakoval veteránom SNP: Strmeň zaspomínal na povel „Začnite s vysťahovaním“

Zdroj: TASR

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Prezident SR Peter Pellegrini poďakoval veteránom a pamätníkom Slovenského národného povstania (SNP) za odvahu a hrdinstvo, ktoré prejavili počas druhej svetovej vojny. Urobil tak pri stredajšom stretnutí s pamätníkmi povstania v Banskej Bystrici, ktoré v rámci osláv 80. výročia zorganizovalo Múzeum SNP.

"Prišli sme sa pokloniť tomu, čo ste urobili pre našu slobodu a úprimne poďakovať za tú obetu, ktorú ste pred 80 rokmi museli obetovať. Chcem ale povedať, že prichádza čas, kedy vám musíme úprimne a zo srdca sľúbiť, že pochodeň odkazu SNP a hrdinstva Sloveniek a Slovákov budeme hrdo a zodpovedne niesť ďalej pre ďalšie generácie," uviedol Pellegrini.

Na podujatí Stretnutie s veteránmi sa zúčastnilo niekoľko pamätníkov druhej svetovej vojny. Veterán Vladimír Strmeň si zaspomínal i na to, ako sa pred 80 rokmi zakladali partizánske skupiny. "Počuli sme z banskobystrického vysielača, že slovenský národ povstal voči fašizmu a hneď prišla aj výzva Začnite s vysťahovaním, čo bol povel vojskám a partizánom do otvoreného boja proti Nemcom," uviedol Strmeň.

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace