Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Progresívne Slovensko má pre ministra Suska výzvu: Čo chcú, aby spravil?

Progresívne Slovensko má pre ministra Suska výzvu: Čo chcú, aby spravil?

Zdroj: TASR - Jakub Kotian

Reklama

Opozičné hnutie Progresívne Slovensko (PS) vyzýva ministra spravodlivosti Borisa Suska (Smer-SD), aby zriadil medzirezortnú pracovnú skupinu k problematike násilia na ženách.

Chce vedieť, aké konkrétne opatrenia ide rezort spravodlivosti spraviť na pomoc týraným ženám. Susko by mal podľa hnutia taktiež vysvetliť, ako ide zabezpečiť vyhlásenie dotačnej výzvy pre subjekty pomáhajúce týraným ženám. Na pondelkovej tlačovej konferencii o tom informovali poslankyne za PS Beáta Jurík a Zuzana Števulová.

Susko má podľa Jurík na stole návrh k problematike riešenia násilia na ženách, ktorý vypracovala pred niekoľkými rokmi pracovná skupina. "Vyzývame vás, aby ste opätovne zriadili pracovnú skupinu, ktorá by bola medzirezortná a do ktorej by boli okrem občianskeho sektora prizvaní aj poslanci Národnej rady SR," povedala Jurík. Tvrdí, že hnutie už na takomto návrhu pracuje a chce byť ministerstvu nápomocné. Žiada aj o účasť v pracovnej skupine.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Robert Fico - čo sa nezmestilo do tlačovky - podpora Susko a Šimkovičová
    Zdroj: NČ / ms

    Jurík poukázala tiež na smernicu Európskej únie, ktorá nahrádza Istanbulský dohovor posudzujúci predovšetkým všetky druhy násilia voči ženám a aktualizuje ho. "Vláda má dnes zhruba dva roky, aby túto smernicu transponovala do nášho práva. Ja sa pýtam na čo čakáme," podotkla.

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace