Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Tomáš mal za 3 000 eur predať svoju dcéru na sobáš s ďalším dieťaťom: Strašné, čo zažila u svokrovcov!

Tomáš mal za 3 000 eur predať svoju dcéru na sobáš s ďalším dieťaťom: Strašné, čo zažila u svokrovcov!

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Otec maloletého dievčaťa z južného Slovenska získal podľa vyšetrovateľov za jej nútený sobáš najmenej 3 000 eur. Prokuratúra v súvislosti s prípadom predložila obžalobu troch osôb za obchodovanie s ľuďmi.

Podľa slovenských médií im hrozí trest odňatia slobody od siedmich do dvanástich rokov. Tomáš podľa oznámenia slovenskej polície ešte v roku 2017 "odovzdal svoju neplnoletú dcéru v okrese Komárno ďalším obvineným osobám za účelom núteného sobáša". Dcéra sa následne presťahovala do domácnosti svojho taktiež maloletého "manžela", s ktorým musela podľa polície viesť plnohodnotný "manželský život."

"Maloletá musela v domácnosti obvinených pomáhať s upratovaním a so starostlivosťou o ďalšie maloleté deti žijúce s nimi v spoločnej domácnosti, pričom nemohla túto domácnosť opustiť, nakoľko keď sa chcela vrátiť domov, bolo jej v tom znemožnené bitkou, a s maloletým ´manželom´ musela pod hrozbou násilia a bitky viesť riadny ´manželský život´," informuje na svojej facebookovej stránke polícia.

Ďalšie informácie polícia neuviedla, odkázala na ochranu záujmu maloletých mladších ako pätnásť rokov. Podľa slovenských médií návrh na obžalobu predložil vyšetrovateľ z úradu hraničnej a cudzineckej polície.

Autor: voj, ČTK

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace