Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Veľká pýcha Staškova POD VODOU! Štadión ratujú ich hviezdni odchovanci slovanista a sparťan!

Veľká pýcha Staškova POD VODOU! Štadión ratujú ich hviezdni odchovanci slovanista a sparťan!

Zdroj: Roman Šperka

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Krátko po povodniach funkcionári i futbalisti zo Staškova a Podvysokej ratujú futbalové štadióny, ktoré skončili zaplavené riekou Kysuca. Športový stánok TJ Slavia Staškov skončil kompletne zatopený nielen na ihrisku, ale aj v prevádzkovej budove. Zničilo nielen kabíny, ale aj systémy na zavlažovanie a vybavenie, aké im závideli mnohé malé futbalové kluby.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    záplavy v obciach Podvysoká a Staškov - 9 / 2024
    Zdroj: NČ / ms (anc)

    Staškovčania považovali štadión za svoju pýchu a organizovali na ňom okrem športových zápasov aj Kronerov pohár. Odchovali dokonca dvoch hviezdnych hráčov - Rastislava Michalíka (50) a Michala Gottwalda (43), ktorí sa bez váhania pustili do odstraňovania škôd.

    Po živelnej pohrome, ktorá sa cez víkend prehnala severom Slovenska, skončili futbalové štadióny pod vodou. Funkcionári i starostovia majú hlavy v smútku a hovoria o obrovských škodách. „Muži ani deti nemajú kde trénovať, všetko je zatopené. Máme zničené kabíny, plávajúcu podlahu povytŕhanú, zatopilo nám zavlažovacie systémy, voda vytrhla aj betónový plot a ihrisko, ako aj prevádzková budova sú kompletne pod vodou. Prišla obrovská vlna a zmietla všetko, čo jej prišlo do cesty. Čelíme mimoriadnej situácii, ktorú sami nezvládneme,“ povedal pre Nový Čas Ján Jurga, šéf staškovského klubu.

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace