Ruské úrady v POHOTOVOSTI, trojica mužov chystala teroristický ÚTOK: TOTO malo byť ich terčom
28. 8. 2024, 14:55

Zdroj: iStock
Ruské úrady zadržali troch ľudí podozrivých z plánu vykonať teroristický útok na kostol v prevažne moslimskej republike Ingušsko, ležiacej na severe Kaukazu. Údajne ide o členov teroristickej organizácie Islamský štát (IS). TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.
Trojica ruských občanov plánovala útok na kostol v meste Sunža, uviedla v stredu na sociálnej sieti Telegram ingušská pobočka Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie (Sledkom).

Zdroj: NČ / ms
Vyšetrujú ich pre "podozrenia z účasti na činnosti teroristickej organizácie" a "prípravy na spáchanie teroristického činu na základe predchádzajúceho sprisahania". Počas úkonov a súvisiacich prehliadok sa podľa vyšetrovateľov zistilo, že obvinení plánovali spáchať sabotáž a teroristické činy v Ingušsku.
Nemenovaný zdroj oboznámený s prípadom, ktorého citovala ruská agentúra RIA Novosti, uviedol, že zadržaní sú členmi siete IS. AFP pripomína, že Rusko pravidelne oznamuje, že zmarilo plány útokov údajných islamistických buniek. IS zase opakovane sľubuje cieliť na Rusko pre jeho podporu sýrskeho prezidenta Bašára Asada.
Strana
1/2