Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Hádka Hegera a Fica v živom vysielaní: Čo odznelo v nahrávkach, ktoré šéf Smeru púšťal?

Hádka Hegera a Fica v živom vysielaní: Čo odznelo v nahrávkach, ktoré šéf Smeru púšťal?

Zdroj: TASR - Jakub Kotian, TASR - Jaroslav Novák

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Pustili sa do seba. V debate sa stretli premiér Eduard Heger (46) a šéf Smeru Robert Fico (57).

Obaja sa pochytili pri viacerých témach, najväčšiu polemiku vzbudilo púšťanie nahrávok, ktoré majú podľa Fica dokazovať manipulovanie s vyšetrovaním. Heger to odmieta a hovorí, že len nechali priestor spravodlivosti a polícii.

Fico tvrdí, že Heger vedel o údajných manipuláciách vo vyšetrovaní. V debate V politike na TA3 pustil nahrávku bývalého šéfa operatívcov NAKA Jána Kaľavského, ktorý je na úteku v Bosne a Hercegovine. Ide o muža, ktorý je zapletený vo vojne v polícii a zároveň je obvinený z korupcie. Kaľavský opísal, že sa v máji 2021 stretol s Hegerom v kancelárii Mareka Kaňku, bývalého šéfa Tiposu, kde hovoril o tom, čo sa deje v polícii a „ako sa začal lov na rôznych ľudí.“

Heger ho mal potľapkať po pleci a tvrdiť, že všetko bude dobré. Na druhý deň ho obvinili. Heger tvrdí, že k stretnutiu došlo, ale odmieta, že by manipulovali vyšetrovania. „Je evidentne preukázateľné, že mnohí ľudia vypovedajú len kvôli vyhrážkam a nátlaku,“ hovorí Fico. „Manipulujete s informáciami, aby ste zavádzali verejnosť. To je ukážka toho, ako pracujete,“ odpovedal Heger.

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace