Predseda úradu, ktorý má na starosti kataster, končí: Bol v kontakte s hackermi? Jednoznačná odpoveď
19. 1. 2025, 19:35

Zdroj: nmh/Matej Kalina
Predseda Úradu geodézie, kartografie a katastra (ÚGKK) Juraj Celler v pondelok (20. 1.) abdikuje na svoju funkciu. Potvrdil to pre TASR. Zároveň odmietol, že by komunikoval s hekermi, ktorí napadli informačný systém katastra.
"Nepísal som s nimi, je to absolútna hlúposť," zdôraznil. "Budem zisťovať, ako sa vlastne objavila táto informácia, že som s nimi komunikoval," dodal.

Zdroj: NČ / ms
Na rezignáciu ho v súvislosti s hekerským útokom na informačný systém katastra vyzval predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD). O tom, že by mal odstúpiť, hovoril aj podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba (nominant SNS). V nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike uviedol, že Celler si mal písať s hekermi.
Vládny kabinet vymenoval Cellera do funkcie minulý rok na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Richarda Takáča (Smer-SD).
Autor: TASR