Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Čína si predvolala na koberček nemeckú veľvyslankyňu: Pozrite sa, ako na to zareagovala

Čína si predvolala na koberček nemeckú veľvyslankyňu: Pozrite sa, ako na to zareagovala

Zdroj: iStock

Reklama

Nemecká veľvyslankyňa v Číne Patricia Florová vo štvrtok uviedla, že si ju čínske úrady predvolali v spojitosti so zatknutím štyroch Nemcov podozrivých zo špionáže v prospech Číny. TASR informuje podľa agentúry AFP a týždenníka Die Zeit.

Svoje predvolanie označila za veľavravný krok a takisto aj za príležitosť vysvetliť niekoľko záležitostí. "V Nemecku nebudeme tolerovať špionáž bez ohľadu na to, z ktorej krajiny pochádza," napísala Florová na sociálnej sieti X. "Chránime našu demokraciu a náš ústavný štát ústavnými prostriedkami," uviedla. Vyšetrovania podľa jej slov vedie Spolková prokuratúra (GBA) a o obvineniach v konečnom dôsledku rozhodne nezávislý súd.

Tri osoby boli zatknuté v pondelok v spolkových krajinách Hesensko a Severné Porýnie-Vestfálsko. Štvrtou osobou, zadržanou v utorok, je spolupracovník poslanca krajine pravicovej Alternatívy pre Nemecko (AfD) Maximiliana Kraha. Čínske veľvyslanectvo v Nemecku obvinenia zo špionáže odmietlo a označilo ich za pokus očierniť a potlačiť Čínu.

Autor: TASR

Vyberáme pre Vás niečo viac

Súvisiace