Reklama

Hrozivá nehoda u našich susedov: Väzenský minibus narazil do osobného auta! Záchranári vyhlásili mimoriadnu udalosť

Hrozivá nehoda u našich susedov: Väzenský minibus narazil do osobného auta! Záchranári vyhlásili mimoriadnu udalosť

Zdroj: istock

Reklama

Zrážka osobného auta a väzenského minibusu v piatok poobede pri obci Lubenec v Čechách, asi 80 kilometrov od Prahy, si vyžiadala 12 zranených. TASR o tom informuje podľa tlačovej agentúry DPA a servra iDNES.cz.

Na miesto nehody bolo privolaných sedem sanitiek a vrtuľník. Štyri osoby s podozrením na stredne vážne až vážne zranenie odviezli záchranári do nemocnice v Moste, uviedol hovorca záchranárov Prokop Voleník a dodal, že záchranná služba vyhlásila mimoriadnu udalosť.

Väzenie či hotel? Vo Švajčiarsku sa väzni cítia ako v bavlnke. Malo by vyzerať každé väzenie takto?

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Väzenie či hotel? Vo Švajčiarsku sa väzni cítia ako v bavlnke. Malo by vyzerať každé väzenie takto?

    Minibus patrí Väzenskej službe ČR. "Viezlo sa v ňom 16 odsúdených žien z väznice Drahonice na pracovisko," uviedla hovorkyňa Väzenskej služby Markéta Prunerová. V minibuse bol okrem nich ešte ich majster a šofér. Upozornila, že ženy prevážané na pracovisko boli odsúdené za ľahšie trestné činy. "Bezpečnosť nebola narušená," dodala Prunerová.

    Cesta druhej triedy medzi Drahonicami a Lubencom bola pre nehodu až do večera (najmenej 4 hodiny) uzavretá. Polícia dopravu odkláňala. Príčina a okolnosti nehody sú predmetom vyšetrovania.

    Autor: TASR

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace