Reklama

Mladý muž sa priznal k podpaľačským útokom v Británii: Desivé, koho chcel podporiť

Mladý muž sa priznal k podpaľačským útokom v Británii: Desivé, koho chcel podporiť

Zdroj: iStock

Reklama

Dvadsaťročný Dylan Earl sa v piatok priznal k organizovaniu podpaľačského útoku na komerčnú nehnuteľnosť v Londýne spojenú s Ukrajinou. Útok vykonal v prospech ruského štátu, oznámila britská korunná prokuratúra (CPS).

TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters. Earl z grófstva Leicestershire v strednom Anglicku sa priznal k obvineniu z podpaľačstva s priťažujúcimi okolnosťami, ku ktorému došlo v priestoroch priemyselného areálu vo východnom Londýne. Incident sa odohral v marci tohto roka a úmyslom muža bolo zničiť budovu bez ohľadu na ohrozenie života osôb, píše Reuters.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Rusi si zostrelili vlastné bojové lietadlo / Rusko / vojna na Ukrajine

    Zároveň sa priznal k príprave "činu ohrozujúceho život osoby alebo činu, ktorý predstavuje vážne riziko pre zdravie alebo bezpečnosť verejnosti v Spojenom kráľovstve", čo je v rozpore s novým zákonom o národnej bezpečnosti. Brit však odmietol ďalšie obvinenie z napomáhania zahraničnej spravodajskej službe. Súdne dokumenty tiež uvádzajú, že Earl bol napojený na teroristickú Vagnerovu skupinu, píše britská tlačová agentúra Press Association (PA).

    Prokuratúra uviedla, že tretie obvinenie proti Earlovi nebude vznesené. Pre londýnsky súd ale zdôraznila, že trest za druhý trestný čin sa spája s doživotím.

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace