Spolupráca Ruska s KĽDR dvíha svetu tlak: ZMLUVA, ktorá vyvolala vo vláde znepokojenie!
25. 10. 2024, 8:27

Zdroj: TASR/AP
Juhokórejská vláda v piatok vyjadrila vážne znepokojenie nad ratifikáciou obrannej zmluvy medzi Ruskom a Severnou Kóreou (KĽDR) ruskými poslancami.
Znovu vyzvala Moskvu, aby zastavila "nezákonnú spoluprácu" s Pchjongjangom. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.
Poslanci Štátnej dumy, dolnej komory ruského parlamentu, sa vo štvrtok jednomyseľne vyslovili za ratifikáciu paktu o "komplexnom strategickom partnerstve" s KĽDR, ktorý počíta s "okamžitou pomocou" v prípade, že jedna zo strán čelí útoku.
Južná Kórea a Spojené štáty tvrdia, že približne 3000 severokórejských vojakov už absolvuje výcvik v Rusku. Ukrajina počas týždňa zase uviedla, že títo vojaci už dorazili do bojovej zóny v ruskej Kurskej oblasti, ktorej časť ovládajú ukrajinské sily. Moskva aj Pchjongjang toto nasadenie Severokórejčanov už predtým popreli.
Strana
1/2
Pokračovanie na ďalšej strane