Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Stav prírodnej KATASTROFY?! Krajinu pustoší nebezpečný ŽIVEL: Sila, koľko budov zostalo bez elektriny

Stav prírodnej KATASTROFY?! Krajinu pustoší nebezpečný ŽIVEL: Sila, koľko budov zostalo bez elektriny

Zdroj: istock

Reklama
Logo Nový ČasLogo Nový Čas

Austrálske úrady v sobotu vyhlásili stav prírodnej katastrofy v niektorých oblastiach na východe krajiny, kde víchrica vyvracala stromy a prerušila dodávky elektriny pre desaťtisíce domácností. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP.

Silný dážď, búrky a vietor s rýchlosťou až 100 kilometrov za hodinu už od stredy sužujú Sydney a ďalšie oblasti Nového Južného Walesu. V sobotu tak zostalo bez elektrickej energie približne 30.000 budov, pričom pôvodne ich bolo viac ako 260.000, uviedol minister pre mimoriadne situácie Jihad Dib.

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    čo je to víchrica / vietor / počasie
    Zdroj: NČ / ms

    "Táto situácia ovplyvňuje celú krajinu," ozrejmil pre novinárov Dib. Záchranné služby podľa ministra zasahovali už pri viac ako 7.000 incidentoch. Doposiaľ došlo k vyhláseniu stavu prírodnej katastrofy v troch samosprávnych oblastiach, čím sa sprístupnili pre ľudí niektoré služby či núdzové bývanie.

    Polícia informovala, že v stredu v meste Cowra, približne 230 kilometrov západne od Sydney, zahynul počas búrky starší muž po náraze auta do stromu.

    Autor: TASR

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace