Reklama

Holub si v Tatrách robil výlety na lanovke: Návštevníkom Skalnatého plesa spravil deň operený čierny pasažier!

Holub si v Tatrách robil výlety na lanovke: Návštevníkom Skalnatého plesa spravil deň operený čierny pasažier!

Zdroj: Igor Ľudma

Reklama

Opakovane jazdil bez lístka! Návštevníci smerujúci na Skalnaté pleso nemohli prehliadnuť na stanici Štart holuba. Ten im vnikol do kabínky a na Skalnatom plese poslušne vycupital. Evidentne ho vyvážanie zadarmo bavilo, a tak zletel naspäť a dal si repete. Zopakoval to niekoľkokrát a keď sa unavil, zohrieval sa v hale. Čierny pasažier by mal byť z Belgicka.

„Je to inteligentné zviera. Vidieť, že je to poštový holub. Podľa krúžku by mohol byť z Belgicka. Zrejme sa počas preletu dostal do konfliktu s nejakým dravcom a uchýlil sa k lanovke do bezpečia. Zapáčilo sa mu tam, cítil sa bezpečne, mal tam teplo a zrejme aj dosť stravy,“ uviedol skúsený chovateľ Benjamín Lištiak (70).

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Holub si v Tatrách robil výlety na lanovke: Operený čierny pasažier

    Jeho slová potvrdili aj technici z lanovky na Skalnaté pleso. „Holub priletel cez Veľkú noc. Už odletel. Možno preto, že lanovka je cez týždeň zavretá,“ smial sa technik. A čo hovorí na opereného turistu hovorca TMR M. Galajda?

    „Pravidelne využíval medzistanicu aj 15-miestnu kabínku na Skalnaté pleso. Lanovku využíval prioritne na vyhliadkovú jazdu a sem-tam sa na nej vrátil aj späť na Štart. Holub sa správal slušne. Išlo zjavne o vychovaného a cestovateľsky skúseného operenca. Nemal problém ani s cestovným lístkom, lebo zvieratá jeho vzrastu ho nepotrebujú. Nabudúce mu však odporúčame nejakú šikovnú sezónku,“ poradil mu Galajda.

    Autor: Igor Ľudma, Nový Čas

    Vyberáme pre Vás niečo viac

    Súvisiace